GL GEOSINTEX comercializeazăgeotextile nețesute, geotextile țesute, geogrile, geocelule pentru protecția terasamentelor, geomembrane, sisteme împotriva eroziunii terasamentelor, sisteme de drenaj, țevi drenaj, sisteme canalizare, sisteme de apă, sisteme de protecție cabluriși multe altele.
Produsele geosintetice sunt destinate pentru infrastructura drumurilor, dar și pentru anexele acestora. Firma oferă soluții durabile în reabilitarea drumurilor, construcțiilor de poduri, construcțiilor de autostrăzi, terasamente, canalizări sau pentru depozite de deșeuri ecologice, sisteme de hidroizolații lacuri, parcuri eoliene și nu numai.
Produsele vin ca ajutor în crearea unei infrastructruri puternice, care să nu fie afectată de factorii exteriori sau alte tipuri diverse de schimbări. Acestea sunt folosite în construcția drumurilor și nu numai, iar eficiența lor a fost dovedită prin introducerea în diverse proiecte și lucrări publice sau rezidențiale.
Performanța tuturor produselor furnizate de GL GEOSINTEX este dovedită prin introducerea lor în numeroase proiecte și lucrări desfășurate în diverse localități:
lucrări de drumuri naționale (Orăvița, Sibiu, Vâlcea);
lucrări de control al eroziunilor la terasamente (Valea Oltului);
reabilitări de drumuri (Cluj-Napoca, Râmnicu Vâlcea, Sibiu, Satu Mare);
geotextil nețesut, sisteme și țeavă de drenaj (Centura ocolitoare Cluj-Est, Centura Ocolitoare Cluj-Vest, Baia Mare, Oradea);
geotextil nețesut pentru protecție, separare și filtrare soluri (Cluj, Baia-Mare, Oradea, Târgu-Mureș, București, Timișoara);
protecție cabluri (ENEL, Centre Comerciale, Autostrada Transilvaniei-Bechtel).
Pe lângă toate acestea, se mai adaugă și reabilitarea Groapei Ecologice - Terapia, Cluj, reabilitarea Parcului „Iuliu Hațieganu”, Cluj, realizarea Autostrăzii Nâdlac-Arad, realizarea Centrului Logistic Kaufland-Turda și lista poate continua.
Cu ajutorul produselor geosintetice, problemele de drenare, eroziune sau alunecări de terasamente pot fi controlate aproape 100%.
GL GEOSINTEX - Soluții și stabilitate pentru viitor!
Informaţiile prezentate mai sus în această pagină sunt în acord scris cu firma GL GEOSINTEX SRL. Pentru orice detalii, contactaţi GL GEOSINTEX SRL la tel: 0766 541 090
1 Voturi
Ai colaborat cu această firmă?
Dacă ai lucrat sau cunoşti GL GEOSINTEX SRL, ai posibilitatea să oferi un vot/rating. Îți mulțumim!
SHEV Systems este distribuitor autorizat al producătorului de trape de fum Bluetek FRANȚA, oferind soluții complete de comercializare, montaj, mentenanță și service pentru sisteme de desfumare și ventilație naturală.
Cu o experiență de peste 20 ani ...
MECANICA POIANA RUSCA asigură producţia şi distribuția unei game variate de staţii de sortare şi utilaje independente, fabricate la sediul propriu din Teliucu Inferior, județul Hunedoara.
Compania produce la nivel naţional în România stații de sor...
MERIALLO comercializează și oferă înspre închiriere schele fixe și schele mobile, popi metalici, sisteme de cofrare, lifturi construcții și alte echipamente necesare în proiecte industriale și rezidențiale.
Compania furnizează soluții tehnice inteli...